Razgovori u MZ su bili konstruktivni i teški. No uspjeli smo!
  • 19. svibnja 2022.

Ministar Beroš se svojim potpisom uz garanciju Vlade RH obvezao da će Uredba o koeficijentima biti donešena u roku od 2mj. To znači da će ispraviti dugogodišnja nepravda koja traje 11 godina.. Neki sindikati tu situaciju nisu riješili puno desetljeće, no mi smo uz našu odlučnost i odlučnost naših članova riješili za godinu dana.

Uspjeli smo još dogovoriti sa ministrom Berošem da se sve hitni premještaji plaćaju po koeficijentu 0.95, odnosno 1.06. za sestre..U granskom kolektivnom ugovoru će se rješavati povećanje dodatka za med sestre/tehničare u sanitetu.

Hvala Vam svima na podršci, našim članovima u sanitetu na ustrajnosti i hrabrosti. Vjerujte mi ovaj Sindikat uvijek će se hvatati u koštac sa svim problemima u zdravstvu, zato budite dio našeg tima i zajedno sa nama učiniti ovo zdravstvo bolje za sve nas.

Posebnu zahvalu poslao bih Želimiru koji je SAM u svom DZ štrajkao uz podsmjehe nekih svojih kolega.. Želimire izborio si se za sebe i te kolege. Čestitam